A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái nagyszerűen szerepeltek az országúti 10000m-es magyar bajnokságon.

A Szombathelyen megrendezett versenyen Kácser Zita (edző: Benedek Zsolt) rajt-cél győzelmet aratott, míg csapattársai, Gulyás Vera (edző: Szilágyi László) az ötödik, Aradi Bernadett (edző:Dr. Aradi János) pedig a nyolcadik helyen ért célba. Örömteli, hogy a cívisvárosi triumvirátus csapatban az élen végzett. Juhász Balázs (edző:Suba László) két éremmel a nyakában térhetett haza, a felnőttek mezőnyében ezüst- míg az U23-asok között aranyérmet szerzett. Nagy iramot diktálva, végig vezetett, de egy rossz lépésnek ,,köszönhetően” az utolsó pár méteren balszerencsés körülmények között csúszott ki kezéből a felnőtt bajnoki cím. Megjegyzendő, hogy a korosztályos aranyat egy perces előnnyel nyerte meg.