4 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái a 120. Atlétikai Magyar Bajnokágon. Az év egyik legfontosabb versenyén 19 szakosztály nyert aranyérmet, és a legtöbb érmet szerző egyesületek között a 3. helyen végeztünk. Székesfehérváron junior Eb bronzérmesünk, Juhász Balázs továbbra is csúcsformában versenyzett, a hazai mezőnyben ezúttal sem talált legyőzőre, a 3000 m-es akadályfutásban új egyéni csúccsal, parádés sikert aratott.

Atlétika

2015-08-13Atlétika

4 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek a Debreceni -Sportiskola atlétái a 120. Atlétikai Magyar Bajnokágon. Az év egyik legfontosabb versenyén 19 szakosztály nyert aranyérmet, és a legtöbb érmet szerző egyesületek között a 3. helyen végeztünk. Székesfehérváron junior Eb bronzérmesünk, Juhász Balázs továbbra is csúcsformában versenyzett, a hazai mezőnyben ezúttal sem talált legyőzőre, a 3000 m-es akadályfutásban új egyéni csúccsal, parádés sikert aratott.

Szintén arannyal tért haza Koroknai Máté a 400 m gátfutás versenyszámban, a siker értékét növeli, hogy nagyszerű idővel, magabiztos teljesítménnyel szerezte meg az elsőséget. Az 1500-on elért bronz után másnap egy jól felépített 800m-es síkfutást produkált Kazi Tamás, aki ezzel a dobogó tetejére állhatott fel.

Másik junior Eb érmesünk, Kozák Luca sem maradt medál nélkül, a 100m gátfutás versenyszámban második, míg a 100m-es síkfutásban 4. helyen ért célba az OB-n. A bronzok számát szaporította Aradi Bernadett, aki a 800m síkfutás mezőnyében végzett az előkelő harmadik helyen.

Az OB utolsó versenyszáma a 4x400m-es váltó volt, mind a férfiak, mind a nők versenyében. Ez a szám úgynevezett presztízsharc a szakosztályok között. A Kozma Bettina, Aradi Bernadett, Kozák Luca, Sárkány Fanni alkotta DSC-SI kvartett nagy versenyben a 4. helyet szerezte meg, míg a Gutema Emanuel, Kazi Tamás, Pápai Márton, Koroknai Máté alkotta négyesfogat nagyszerű versenyzéssel aranyérmes lett.