A Debreceni Sportuszodában megrendezett versenyen 16 hazai egyesület úszói csobbantak vízbe az érmekért.

Rendkívül sikeres napot zárt a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszószakosztálya, hiszen hazai medencében 46 úszónknak adatott meg a lehetőség, hogy dobogóra álljon az eredményhirdetés során. A DSC-SI sportolói 33 arany-, 27 ezüst- és 24 bronzéremmel zárták a napot. Kiemelkedően teljesített az egyaránt 3-3 elsőséget begyűjtő Kinczel Adrienn és Nagy Milán. Előbbi 50 gyorson, 100 mellen és 200 háton, míg utóbbi 50 és 200 gyorson, valamint 100 pillangón csapott elsőként a célba.

Két -két arannyal gazdagította éremkollekcióját Ecsedi Julianna, Kovács Kitti, Mendre Doren, Zombori-Szalontai Kriszti, Lakatos Gábor, Orovecz Patrik, Sárosi Balázs és Zombori-Szalontai Ferenc, míg Gál Kincső, Koszta Gréta, Mező Nikolett, Araczki-Szabó Olivér Holoda Péter, Horváth Simeon, Major Erik Marcin, Papp Albert és Sándor Benedek egy-egy alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára.