Szombaton Nyíregyházán rendezték meg a IV. NYSC Kupát, mely versenyen a DSI Debrecen úszói is rajtkőre álltak.

Népes küldöttséggel képviselte a szabolcsi fővárosban egyesületünket, az Eissmann Városi Uszodában 35-en ugrottak medencébe. Fiatal úszóink halmozták a medálokat, 11 arany-, 18 ezüst- és 15 bronzéremmel zárták az egynapos versenyt.

Többen is tripláztak, Orovecz Patrik 100 pillangón és 400 gyorson szelte leggyorsabban a habokat, 50 gyorson pedig 3. helyen végzett. Tőke Hédi megnyerte az 50 méteres mellúszást és az 50 hátat, 50 gyorson a második legjobb időt úszta.

Harmati Zsófia 50 gyorson nem talált legyőzőre, 50 háton a dobogó második, 50 mellen pedig a harmadik fokára állhatott fel. Kovács Kálmán szintén arany (100 mell), ezüst (100 hát) és bronzéremmel (100 gyors) gazdagította medálgyűjteményét.

Busánszky Anasztázia 100 gyorson és 100 mellen csapott másodikként a célba, míg 50 mellen a harmadik legjobb időt úszta. Eitler Péter lemásolta klubtársa eredményeit, szintén két ezüstöt (100 és 50 gyors) és egy bronzot (100 pillangó) gyűjtött be.