Szombaton lejátszotta második mérkőzését is a Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI együttese az EYBL első selejtezőkörében. Az ellenfél a finn utánpótlás egyik élcsapata a Tapiolan Honka volt.

Nagyszerűen kezdődött a mérkőzés debreceni szempontból, hiszen négy perc elteltével 8-0-s állásnál a finnek edzője kénytelen volt időt kérni. Az egyperces szünet után magukra találtak a vendégek, de ekkor még Vezendiék támadójátéka is jól működött, így hamar tíz pontos előnyre tettek szert. Ezután az északiak védekezést váltottak, ami nagyszerűen sült el, hiszen a negyed végére mindössze két pontra olvadt a hajdúságiak előnye.

A folytatásban a lendületbe jövő finnek átvették a vezetést, taktikusan kosárlabdáztak. A tanácstalan debreceni támadójátéknak Csomor Péter vetett véget, s zsinórban dobott tíz pontjával újra visszahozta a mérkőzésbe csapatát. Ezt követően gyors labdajáratások és kemény betörések domináltak mindkét oldalon, de egy debreceni tripla és egy szerzett labda utáni gyors kosarat követően öt pontos hazai fór alakult ki a nagyszünetre (38-33).

A fordulás után bent maradtak az öltözőben Ráthonyi Tamás fiai, három perc elteltével már a finneknél volt az előny. Az edzői stáb megpróbálta frissíteni csapatát, de az új emberek sem tudták átlendíteni a csapat szekerét a holtponton, így öt pontos vendég vezetésnél debreceni időkérés következett (43-48). A hazaiak zóna-védekezésre váltottak, ami hatalmas húzásnak bizonyult, hiszen a következő 11 percben (!) nyelvrokonaink nem voltak képesek a gyűrűbe találni.

Tóth Bence hárompontosainak köszönhetően tovább növekedett a különbség az záró szakasz elején is, Balázs Dániel pedig korlátlan úr volt a hazai palánk alatt, hol demoralizáló blokkjaival, hol fontos lepattanóival segítette csapatát. A Tapiolan Honka nagy nehezen büntetőből megtörte a debreceniek 21-0-s rohanását, és megpróbálkozott felzárkózni. Letámadásuk csak időszakosan működött, de a Csomor ellen elkövetett, kosár jó, plusz sportszerűtlen hiba kombináció lényegében le is zárta a mérkőzést. A vége 21 pontos debreceni siker, mely -főleg a második félidő közepén mutatott védekezésnek köszönhetően- teljesen megérdemelt.

Debreceni Kosárlabda Akadémia-DSI – Tapiolan Honka 74-53 (14-12; 24-21; 20-15; 16-5)

DKA-DSI: Gáspár -, Csomor 28/6, Virágh 2,  Vezendi 14/6, Kálmán 2 cserék: Sólyom 4, Tóth 20/15, Balázs 4, Gyarmati -, Balázsi -, Pór –

Edzők: Ráthonyi Tamás, Kádár Tamás

Ráthonyi Tamás: Nem vagyok teljes mértékben elégedett a mutatott játékkal, sokszor nem azt csinálták a fiúk amit kértem tőlük. A zónára való átállás nagyon bejött, gyakorlatilag ez döntötte el a mérkőzést. Kellett hozzá Balázs Dániel is, aki oszlopa tudott lenni a védekezésünknek.