Kézilabda csapataink három korosztályban léptek pályára hétvégén, zömmel idegenben.

A hazai pályán lejátszott – nem számolós, de nem tét nélküli – U10-es mérkőzéseken több mint 40 kézilabdás palántánk mutatta meg, hogy mit sajátított el eddig a kézilabdázás tudományából. U12-es lány csapatunk hasznos tapasztalatokat szerezve pont nélkül zárta a fordulót. Ugyanebben a korosztályban fiú első együttesünk a Mezőkövesd ellen közel állt a bravúros pontszerzéshez, de végül ők is pont nélkül tértek haza Egerből. Második csapatunk viszont két szép győzelemmel tette emlékezetessé a putnoki túrát. Az U14-es fiúknak sikerült megtörniük egy negatív sorozatot és egyik mérkőzésükön győztesen hagyták el a pályát. Az Inárcson játszó U14-es lány csapataink két-két győzelemmel zárták a játéknapot.

Eredmények:

LU14 Inárcs, Inárcsi kézilabdacsarnok

DSI Debrecen 1. – Angyalföldi Sportiskola 19-17

DSI Debrecen 1. – Malév SC 21-8

Vezetőedző: Milánik Zoltán

Milánik Zoltán: Az első mérkőzésen nem igazán tudtuk, hogy milyen eseményre érkeztünk. Nem volt jó a védekezésünk, nyolc hétméterest kihagytunk. De a végén 19-17-re nyertünk. A második meccsen a Malév csapata volt az ellenfél, amely papíron erősebb, mint az angyalföldiek. Viszont összeállt a védekezésünk, a támadásaink rendre góllal zárultak. Három lány végig játszotta az egész mérkőzést 2x20 percet. Külön köszönet érte, megdicsértem a lányokat.

DSI Debrecen 2. – Albertirsa SE 28-3

DSI Debrecen 2.- Inárcs-Örkény KCE 20-13

Vezetőedző: Hadady Monika

Hadady Monika: Albertirsa ellen az első perctől kezdve kezünkben tartottuk a mérkőzés menetét és nagy arányú győzelmet arattunk. Ezt követően a házigazda ellen a fegyelmezett védekezést és az önzetlen csapatmunkát emelném ki, mely lehetővé tette, hogy minden poszton sikerült gólt szereznünk. Nagyon büszke vagyok a lányokra, hatalmasat küzdöttek!

FU14 Gyöngyös, Bemelegítő csarnok

DSI Debrecen – Gyöngyösi KK 16-36

DSI Debrecen – KIKI 28-17

Vezetőedző: Vida Szabolcs

Vida Szabolcs: A két mérkőzés segítette a csapatot, hogy elinduljunk felfelé a mutatott játékban és az eredményességben egyaránt. Az elsőn egy nagyon jó csapat ellen küzdöttek a fiúk, de a sok technikai hiba és kimaradt ziccerek nem tették lehetővé a szoros eredményt. A második mérkőzésen a védekezésünk sokat javult és a szerzett labdákból gyors, könnyű gólokat szereztünk, így magabiztos győzelmet arattunk.

LU12 Hajdúnánás, Hódos I. Városi Sport- és Rendezvénycsarnok

DSI Debrecen – Hajdúnánás SK I. 9-16

DSI Debrecen – Kézilabda Egyesület Balmazújváros 7-25

Vezetőedző: Jakab Márk

Jakab Márk: Sajnos a többségből hiányzott a tűz és a lendület. Ez mutatkozott a leginkább a védekezésünkön. Támadásban sok ziccert hibáztunk, az ellenfeleink kapusait tettük nagyokká. Azt gondolom, lerohanásban fejlődtünk az elmúlt időszakhoz képest. Lesz min javítani a hosszabb bajnoki szünetben.

FU12 Eger, Dr. Kemény Ferenc Sportcsarnok

DSI Debrecen – Egri VSI 17-23

DSI Debrecen – Mezőkövesdi KC 16-17

Vezetőedző: Szilágyi Attila

Szilágyi Attila: Az első mérkőzésen jól kezdtünk, vezettünk is az első 8-10 percben, de azután számomra érthetetlen módon leblokkoltunk és az ellenfél megérdemelten nyert. Főleg a védekezésünkön látszott a gyenge teljesítmény. A második meccsen feljavultunk védekezésben is, ezért volt fájó, hogy gyakorlatilag végig vezetve egy időntúli büntetővel vesztettük el a mérkőzést. Tanulunk a hibáinkból és a tapasztalatokat felhasználva kijavítjuk őket.

FU12 Putnok, Városi Sportcsarnok

DSI Debrecen 2. – ÓAM-Ózdi KC 23-15

DSI Debrecen 2. – Lóci DSE Putnok 2. 25-15

Vezetőedző: Deák Viktor

Deák Viktor: Mindkét mérkőzésen jól mentek a srácok és megcsináltuk azokat amiket gyakoroltunk az elmúlt időszakban. Kétszer is győztesen hagytuk el a pályát. Gratulálok a csapatnak, folytatjuk tovább a munkát.

Vezetőedző: Szilágyi Réka

Szilágyi Réka: A mérkőzéseket a hosszabb pihenő után már nagyon várták a gyerekek főleg, hogy hazai pályán szerepeltek. A két mérkőzésből az első meccsen valamivel bátrabban és magabiztosabban, míg a második mérkőzésen több technikai hibával játszottak. Nehézséget leginkább a támadások eredményes befejezése jelentette. Továbbra is sokat gyakorlunk és tapasztaltabban készülünk a következő fordulóra. A gyerekeknek gratulálok a teljesítményükért.

Vezetőedző: Láng Emese

Láng Emese: A gyerekek a kezdeti lámpaláz után felvették a mérkőzések ritmusát, és csapatként működve egyre több gólt szereztek