19 arany-, 19 ezüst- és 14 bronzérmet szereztek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszói a hazai rendezésű Hajós Alfréd Kupa I. fordulójában.

A DSC-SI 27 úszója állhatott fel a dobogó valamelyik fokára, volt, aki többször is. Nagyon jó napot fogott ki a négy aranyat és egy ezüstöt begyűjtő Rádai Máté, aki a 100 gyorson kívül a 200 hát, a 100 pillangó és a 200 mell futamaiban is elsőként csapott a célba. Szintén remekül teljesített a 100 pillangó, a 200 mell, valamint a 400 vegyes győztese Nagy Kamilla, aki ráadásul a leghosszabb távon több mint fél percet (!) javított egyéni csúcsán. Duplázni tudott Szolnoki Alexandra, Pozsár Szabolcs és Kovács András, míg Sándor Benedek, Lukács Levente, Lakó Dorina, Biczó Bence, Lénárt Natália és Sárosi Balázs egy-egy elsőséget zsebelt be. A hétvégi verseny érdekessége volt, hogy a városunkban edzőtáborozó francia Club des Nageurs 77 sportolója is rajtkőre állt a Debreceni Sportuszodában.