A DSI Debrecen úszói a kilencedik helyen végeztek a csapatversenyben.

Amíg a Szerencsejáték Zrt. XIX. Rövidpályás Úszó Országos Bajnokság negyedik, utolsó napján a Debreceni Sportuszodában mérte össze tudását a magyar úszó elit, addig a gyermek korosztályra Százhalombattán várt megmérettetés. Egyesületünket hat tehetség képviselte az egynapos versenyen, akik kivétel nélkül érmekkel tértek haza. A Matrica kupán 10 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremmel zártak úszóink, akik közül Orovecz Patrik bizonyult a legeredményesebbnek, hiszen elsőként csapott célba 100 és 200 vegyesen, 100 háton és 200 gyorson, mindemellett 200 háton másodikként állította meg az órát. A medálok tekintetében nem sokkal maradt el tőle Balogh Viktória, aki 100 és 200 pillangón, továbbá 200-on gyorson és vegyesen is győzni tudott. A verseny remek főpróba volt a II. Utánpótlás Rövidpályás OB előtt.