A DSI Debrecen hét fiatal úszója állhatott fel hétvégén a dobogóra Százhalombattán.

Míg a felnőtt-ifi korosztályunk a rövidpályás OB-n ugrott medencébe, addig a gyermek-serdülő korosztályunk a Matrica Kupa II. fordulóján állt rajtkőre. A verseny az utolsó megmérettetés volt a közelgő I. Rövidpályás Utánpótlás Országos Bajnokság előtt.

Horváth Péter és Szalinszky Balázs tanítványai kiválóan teljesítettek, négy arany, öt ezüst és három bronzéremmel zárták a versenyt. Bohács Alexandra egymaga három medált gyűjtött be, 100 háton elsőként, 50 háton másodikként, 100 gyorson pedig harmadikként csapott célba.

Többen dupláztak, Virág Ágnes 100 mellen végzett az első helyen, a hosszabb, 200 méteres távon pedig a második legjobb időt úszta. Rácz Anna Lilla miután győzött 100 háton, ugyan ezen úszásnemben, csak 200-on felállhatott a dobogó harmadik fokára. Mikita Zalán pillangóban mérettette meg magát, 100 méteren harmadikként teljesítette a távot, 200-on viszont nem talált legyőzőre.

Az ezüst medálok számát Kovács Kitti (100 hát), Kenyeres Gergő (50 hát) és Ullaga Ármin (200 pillangó) gyarapította.