Június 25-27. között Tamásiban került sor a Tamási Kerékpáros Napok keretein belül az idei Utánpótlás Országúti Országos Bajnokság és az Utánpótlás Pálya Országos Bajnokság futamaira.

A DSI Kerékpáros szakosztályának fiatal versenyzői dobogós esélyekkel érkeztek a versenyre, és büszkén jelenthetjük, hogy a debreceni utánpótlás-nevelésbe fektetett munka ismét meghozta gyümölcsét! Immár nyolc éve, hogy a DKSI Debreceni Kerékpáros Sport és Szabadidős Ifjúsági Egyesület elindította az utánpótlás korosztálynak szóló edzéseket. Ebből a körből számos kiváló fiatal versenyző került ki, sok-sok bajnoki cím és dobogós hely jelezte, hogy a csapat jó úton halad. 2022-től a VeloPark projekt kapcsán született megállapodás szerint az utánpótlás korcsoportos fiatalok a DSI színeiben versenyeznek, így a város Sportiskolájának is dicsőséget szerezve.

Eredmények:

Up. Országúti OB:

Az U13, WU13, WU15 kategóriákra 16,7 km várt. U13-ban Kovács Béla 2. helyet szerzett, WU13-ban győzött Klokocs Kata, 3. lett Klokocs Klára. WU15-ben Balogh Sára győzött, 3. lett Tóth-Mogyorósi Zora. Három korcsoportból öt dobogós helyet hozott a DSI Cycling Team!

Az U15 és a WU17 56,4 km-t tekert a Tamási környéki pályán. U15-ben Soós Olivér aranyat szerzett, WU17-ben pedig Pusztai Dóra lett a bajnok!

U17-ben és WU19-ben 85,2 km-t (három kör) kellett megtenni a 28,4 km-es pályán. A fiúknál Böszörményi László 24. helyen végzett, a lányoknál Papp Evelin bronzérmes lett! Németh Bettina sajnos feladni kényszerült a versenyt.

U19-ben négy kör, 113,6 km volt a táv. Anda Attila 10. helyen végzett, Böszörményi András nem fejezte be.

Összesen nyolc dobogós helyezéssel zárt a DSI, 4négy Magyar Bajnoki címet hozott el a csapat!

Pálya OB:

200 m: WU13: 1. Klokocs Kata, 3. Klokocs Klára. U13: 1. Kovács Béla. U15: 1. Soós Olivér

A számok magukért beszélnek! Elmondhatjuk, hogy a DSI napja volt a Velodrómban!