Eredményesen szerepeltek a DSI Debrecen sportolói az Atlétikai Magyar Szuper Liga 3. fordulójában.

Tizenegy atlétánk állt rajthoz a Lantos Mihály Sportközpontban rendezett kétnapos viadalon, akik közöl négyen is felállhattak a dobogóra. Kiválóságunk, a világbajnokságra készülő Klekner Hanga toronymagasan nyerte 430 centivel a női rúdugrást, ehhez két sikeres kísérlet is elég volt. Szabóné Molnár Krisztina tanítványa a 446-on is próbálkozott, de ezt a magasságot már nem sikerült átvinnie.

Újdonsült magyar bajnokunk, Török Gergely tartja jó formáját, beállítva egyéni csúcsát, 2 méter 20 centivel első helyen zárta a magasugrást. Riválisa, Jankovics Dániel szintén átugrotta ezt a magasságot, ám kétszer is hibázott, így kiválóságunk mögött végzett. Mindketten megkísérelték átugrani a 223 centit, de mindháromszor leverték a lécet. A mezőnyben ott volt Bakosi Péter, aki 216-ig jutott, így Magyar Zoltán tanítványa az idei szezonban már nem először utasítja maga mögé a többszörös bajnokot.

A visszavonulását bejelentő kilencszeres magyar bajnokunk, Koroknai Tibor ezúttal nem klasszikus számában, 400 gáton állt rajthoz, hanem 110 gáton és 14.57-nél megállítva az órát, harmadikként futott át a célvonalon. Az Universiadéra készülő Hodossy-Takács Sámuel távolugrásban 7.19-ig jutott, mely a bronzéremre volt elég. Klubtársa, Szatmári Dorián 6.51-et teljesített és végzett a 8. helyen.

Női 100 gáton a 15.06-ot futó Schmiedt Lilla mindössze négy századdal maradt le a dobogóról, 100 síkon Ablonczy Lili, 13.01-es idejével ötödikként ért célba. Svercsók Barbara 6. helyen zárta a távolugrást (5.31), 400 síkon Oláh Máté (51.15) 6., míg klubtársa, Papp Péter (53.07) a 10. lett. A férfiak 100 méteres számában Vincze Szabolcs 11.38-as ideje a 10. helyre volt elég.