A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola a második legtöbb aranyérmet szerezte meg a 123. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

Cívisvárosi szempontból kiválóan kezdődött a háromnapos verseny, hiszen Kazi Tamás címvédőként állt rajthoz 1500 méteren, a táv végén pedig ismét Ő ünnepelhetett (3:49.18), megelőzve a honvédos Kovács Benjámint. Bár lemaradt a dobogóról, mégis elégedett lehet az 1500-on negyedik helyen végző Dr. Aradi Bernadett, mivel új egyéni rekorddal ért célba (4:32.74).

Másnap 100 gáton Kozák Luca új utánpótlás csúccsal nyert (12,86), megelőzve klubtársát, a szintén egyéni rekordot elérő Kerekes Grétát (12,95). Juhász Balázs kedvenc számában, a 3000 méteres akadályfutásban remekelt. A DSC-SI atlétája több mint hat másodperces előnnyel verte (9:00.49) a BEAC-os Dani Áront, és szerzett bajnoki címet. Ugyanebben a számban a hölgyeknél Kácser Zita idei legjobbjával a második helyen zárta az OB-t (10:14.36).

A zárónapon óriási csatát hozott a férfiak 800 méteres döntője. A cél előtt néhány méterrel még vezető Kazi Tamást (1:52.98) Kiss Gergő (SVSE 1:52.84) és a szintén DSC-SI-s Pápai Márton (1:52.87) is megelőzte. 400 gáton szinte egy pillanatig sem forgott veszélyben Koroknai Tibor (képen) győzelme (50.80), aki ráadásul idei legjobb idejével hódította el a bajnoki címet.

Az OB utolsó versenyszámában, férfi 4x400-on is érdekelt volt a DSC-SI.  A Győri Balázs, Dr. Gutema Emánuel, Pápai Márton és Koroknai Tibor alkotta kvartett nagy küzdelem után a dobogó második fokára állhatott fel (3:16.19).

A székesfehérvári OB-n 16 szakosztály versenyzője szerzett aranyérmet, a 38 megrendezett számból 21-ben a címvédő győzött.

Fotó: atletika.hu