A DSI Debrecen U14-es kosarasai két győzelemmel zárták Egerben a hétvégi játéknapot.

Hétvégén újabb fordulót rendeztek a Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság alapszakaszában. Czeglédi Károly és Licska József tanítványai szombaton az Eger és a MEAFC ellen léptek parkettre a Heves megyei fővárosban.

Az egriekkel egy végletekig kiélezett mérkőzést vívtak fiataljaink, az első két negyed után még magabiztosan vezetett csapatunk (50-32), de a házigazdák összekapták magukat és a két zárófelvonást meg is nyerték. Az előnyből azért megmaradt egy pont, így a mieink minimális győzelmével zárult a párharc.

A második találkozó sem volt sétagalopp, egy negyed után döntetlenre álltak a felek, a másodikat csapatunk, a harmadikat pedig a MEAFC nyerte. A döntés az utolsó etapra maradt, mely játékrészben elléptek ellenfelüktől fiataljaink és végül 11 pontos különbséggel nyertek.

Ezzel a két győzelemmel a DSI Debrecen U14-es csapata az Alsóház Észak-Keleti csoportjának első helyén áll, holtversenyben az Nyíregyházi KK és a Cívis KK csapataival. A hátralévő fordulókban pedig esély nyílik bekerülni az Országos Főtábla 32 csapata közé a több, mint 100 induló klub közül.

Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság, Alapszakasz Alsóház a Főtáblára jutásért

Eger, 2022. november 26.

Egri VSI KOK/A - DSI Debrecen: 82:83 (22:30, 10:20, 23:20, 18:3)

DSI Debrecen: Szűcs Dávid 31/9, Magyar Donát 14, Havrics Miklós 13/3, Hidegkúti Vince 10, Kedvek László 9, Pákh Nimród 2, Engbersen Anton 2, Molnár Balázs 2, Mezey Áron, Nagy Kasztor Artúr, Bán István, Aradi Félix

Edzők: Czeglédi Károly, Licska József

Czeglédi Károly: A mérkőzés vége nagyon rosszul sikerült számunkra, a negyedik negyedre teljesen leblokkolt a csapat. Magunknak tettük nehézzé a találkozót, annyi pozitívum van a mérkőzéssel kapcsolatban, hogy volt erőnk és tartásunk nyerni, de minden más, ahogy ez a párharc zajlott a részünkről, az csak javítanivalót hagy maga után.

DSI Debrecen - MEAFC U14/B: 76:62 (16:16, 20:14, 12:16, 28:16)

DSI Debrecen: Magyar Donát 22, Szűcs Dávid 17, Hidegkúti Vince 14, Kedvek László 10, Aradi Félix 8, Molnár Balázs 3/3, Havrics Miklós 2, Mezey Áron, Pákh Nimród, Nagy Kasztor Artúr, Bán István, Engbersen Anton

Czeglédi Károly: A második mérkőzésünkre összeszedtük magunkat és végig tudtuk kontrollálni a találkozót. Voltak hibáink itt is bőven, de a játék összképe alapján megérdemelt a győzelmünk, igyekezett a csapat sokat tenni érte.