U12-es és U13-es kézilabdázóink százszázalékos teljesítménnyel szerezték meg az aranyérmet, míg a bajnokságban tovább folytatta menetelését U17-es együttesünk.

Hazai pályán egyértelmű esélyesként léptek pályára az év utolsó bajnoki mérkőzésén Bujárszki Ádám tanítványai a Kiskunhalas ellen, és a papírforma nem is borult. Félidőben már tizennégygólos volt a fór (21-7), a vége pedig 37-21. Csapatunk továbbra is az ötödik helyen áll a pontvadászatban, de a dobogó csak karnyújtásnyira, két pontra van.

Fiatalabb kézilabdázóink Budapest felé vették az irányt, ahol a nagymúltú, immár huszonhetedik alkalommal kiírt Ferenczy Kupán szerettek volna minél jobb eredményt elérni. Hadady Mónika lányai mindhárom meccsüket simán nyerték a Moyra-Budaörs Handball, a Csepel DSE és az Angyalföldi Sportiskola ellen, míg Milánik Zoltán U13-as együttese a Harta KC, a Dunaújvárosi KKA és az Angyalföldi Sportiskola ellen is győztesen hagyta el a játékteret. Előbbi korosztályban Veres Aliz lett a torna legjobb kapusa, Vincze Szofi 19 találattal pedig a gólkirály. Utóbbi korcsoportban is a DSI Debrecen adta a legjobb gólvágót Takács Vera révén (24 gól).

A fiúknál U14-es legényeink vettek részt a tornán, Oláh Barnabás csapata végül három vereséggel zárt, nem akármilyen ellenfelekkel szemben. Örömteli, hogy a legjobb kapus díját csapatunk hálóőre, Nagy Szabolcs vehette át.

Eredmények:

Ferenczy Kupa LU12

DSI Debrecen – Moyra-Budaörs Handball 26:7

DSI Debrecen – Csepel DSE 19:9

DSI Debrecen – Angyalföldi Sportiskola 22:6

Vezetőedző: Hadady Mónika

Hadady Mónika: Nagy reményekkel indultunk el erre a rangos kupára, hálásak vagyunk, hogy meghívtak bennünket. Tisztában voltunk, hogy számunkra az utolsó bajnoki mérkőzésekkel nem fejeződött be a felkészülés. Így is állt hozzá minden tanítványom. Szorgalmasan, kitartóan edzettek. Reggel hatkor indultunk, az első mérkőzésünket 11-kor a Moyra Budaöra Handball csapatával játszottuk, amelyet nagy arányú győzelemmel zártunk 26:7. A második mérkőzésünket ezután, tíz perc pihenő elteltével játszottuk a Csepel csapatával. Itt már, különösen a második félidőben megmutatkoztak a fáradtság jelei, hiszen az első sorcseréig egy gólt sikerült lőni. A végeredmény megnyugtató, 19:9-re győztünk. A harmadik mérkőzésünket 14 órakor kezdtük el az Angyalföldi Sportiskola csapatával, amely 22:6-os győzelemmel zárult. Jól felkészült, igazán ügyes csapatokkal kerültünk szembe, talán inkább mi emelkedtünk ki a mezőnyből, ami annak köszönhető, hogy nem a saját korosztályos bajnokságunkban játszunk, így a gyorsabb, keményebb játékhoz kellett alkalmazkodnunk. Nagyon jó védekezéssel, védésekkel, támadásban nyújtott kreativitással sikerült felül kerekedni az ellenfeleinken. Minden játékossal meg vagyok elégedve, akik egymást támogatva, segítve, legyen az védekezés vagy támadás, igazi csapatjátékot mutattak be. Ezen a szombaton két tanítványom is kiemelkedett, a gólkirálynő címet Vincze Szofi kapta, a legjobb kapus trófeát Veres Aliz vehette át. Külön köszönet a kapus edzőnek Hegedűs Gábornak a kapusok felkészítéséért!

Ferenczy Kupa LU13

DSI Debrecen – Harta KC 22:15

DSI Debrecen – Dunaújvárosi KKA 19:9

DSI Debrecen – Angyalföldi Sportiskola 26:15

Vezetőedző: Milánik Zoltán

Milánik Zoltán: Meglepetésemre a lányok nem voltak fáradtak, pedig reggel 6- kor indultunk. Végig összeszedetten, betartva az utasításokat játszottunk. Ezzel meg nyertük a kupát. Gratulálok a lányoknak.

Ferenczy Kupa FU14

DSI Debrecen-Telekom Veszprém 10-32

DSI Debrecen -Mol Tatabánya 19-26

DSI Debrecen-ASI 16-43

Vezetőedző: Oláh Barnabás

Oláh Barnabás: Nagyon hasznosnak tartom, hogy részt vehettünk egy ilyen színvonalú tornán, ahol az U14-es fiú korosztályban az ország legjobb csapatai ellen szerepelhettünk. Az első mérkőzésen a Telekom Veszprém csapata ellen játszottunk, a vereség ellenére voltak jó periódusaink. A második mérkőzés a Mol Tatabánya ellen volt, a harmincadik percben még döntetlen volt az állás ám a végét nem bírtuk erővel. A harmadik mérkőzésen a házigazda Angyalföldi Sportiskola ellen kellett felvenni a kesztyűt. Az első félidőben még tartottuk magunkat, de a második játékrészre teljesen elfogytunk. Megállapítható, hogy az ország top csapataihoz képest van lemaradásunk. A közös célunk a jövőben az, hogy felzárkózzunk ezekhez a csapatokhoz, ehhez nagyon sok munkát kell elvégezni. Külön sikernek megemlíteném, hogy Nagy Szabolcs elhozta a legjobb kapusnak járó díjat.

LU17 II. osztály- Kelet

DSI Debrecen – Kiskunhalas UKSC 37:21

Vezetőedző: Bujárszki Ádám

Bujárszki Ádám: Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést, de hamar tempót váltottunk és kiváló védő-támadó játékkal komoly előnyt harcoltunk ki a félidőre (21:7) A második játékrészben sokat cserélve mindenki játéklehetőséget kapott és felszabadult játékkal begyűjtöttük a két bajnoki pontot. Kiváló teljesítményt nyújtott a csapat irányítója Tóth Jázmin (10 gól) és a balszélső Bán Irén (7 gól). Nehezen indult a szezon több nem várt pofonba beleszaladtunk, de sokat dolgoztunk azért, hogy az utolsó öt bajnokira (amit megnyertünk) összekovácsolódjon a CSAPAT. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, mert teljesen új csapatot kellett építeni és ebben maximálisan partnerek voltak az idősebbek és a fiatalabbak is. A DSI Debrecen kézilabda szakosztálya nevében szeretnék Boldog karácsonyt és Békés Boldog Új Évet kívánni! Hajrá DSI Debrecen