Október 16-án Iszkaszentgyörgy adott otthont a sorozat második fordulójának.

A DSI Cycling Team hét utánpótlás korú versenyzővel képviseltette magát a derűs, száraz időben megrendezett versenyen, ahol jó volt látni, hogy már cyclocrossban is van ütőképes, győzelemre esélyes csapatunk. Már az első futam során (U11-U13) volt okunk az örömre, hiszen az előző napi Szlovák kupa futamban elért győzelmét kipihenve, higgadt versenyzéssel szerezte meg az elsőséget Kovács Béla. Ugyanitt Gyetkó Péter a 11. helyen zárt.

Az U17-eseknél négy bringásunk indult. A kiélezett verseny debreceni duplával ért véget, Gyetkó Dániel első cyclocross MK győzelmét ünnepelhette a dobogó legfelső fokán, Vizi Gáspár nyakába pedig a szépen csillogó ezüst került. Szakosztályunk közel járt ahhoz, hogy a pódiumon kizárólag csak cívisvárosi fiatalok álljanak az eredményhirdetésnél, de Soós Olivér kerékpárja meghibásodott, így végül ötödikként zárt. Böszörményi László az országúti szakágból átkirándulva a 11. helyezést érte el, míg U19-ben az EYOF résztvevő, országúti kerékpárosunk Csáki Szabolcs hatodik helyen ért célba.

Összességében egy nagyon eredményes hétvégén van túl a DSI Cycling Team, a fejlődés látható, köszönhetően a Velopark által nyújtott fix, stabil edzéslehetőségeknek, valamint az edzők és a szülők által belefektetett komoly munkának.

A hab a tortán pedig: a következő cyclocross Magyar Kupa versenyt Debrecenben, a Veloparkban rendezik november 27-én!