A DSI Debrecen U14-es labdarúgói nagyarányú győzelemmel zárták a keddi, Nyírbátor elleni összecsapást.

Győrösi Péter legényei kedden Szabolcs vármegye felé vették az irányt, pontosabban Nyírbátor felé, ugyanis bajnoki mérkőzés várt rájuk. Más-más célokért küzd a két csapat, a mieink a dobogóért harcolnak, a házigazdák pedig a kiesés elkerüléséért.

Jó vendégként, srácaink „meglepetéssel” kedveskedtek a házigazdáknak, a 4. percben gólt ajándékoztak a Nyírbátornak. Sokáig nem örülhettek a zöld-fehérek, közeledve az első negyedórához Milbik Máté ledolgozta a hátrányt. Ezt követően gólgyárosunk, Vasas Levente pillanatai következtek, aki tíz minutum alatt mesterhármast jegyezhetett. Szünet előtt még Tóth Kornél is betalált, így félidőben 1-5 állt az eredményjelzőn.

Fordulás után is az történt a pályán, amit a Győrösi-tanítványok akartak, a házigazdák beszorultak védőharmadukba. A nyomást csak a 47. percig bírták, ekkor Magyari Bence vette be a kapujukat, majd Vasas duplájával nyílt tovább az olló. Felszabadultan, nagy kedvvel fociztak fiataljaink, a hátralévő időben Szilágyi Csongor, Gulyás Nándor és Varga Lajos is feliratkozott a gólszerzők közé. A végén már mindenki meg akarta zörgetni a hálót, hátul ki is nyíltunk, ezt kihasználva a házigazdák kozmetikázták a végeredményt, mely így 11-2-re módosult.

MLSZ regionális U14 alap Északkeleti "B" csoport 10. forduló

Nyírbátor – DSI Debrecen: 2-11 (1-5)

DSI Debrecen: Cseke – Holhós (Mráz 41’), Vasas, Szilágyi, Gulyás, Sebők, Magyari, Varga, Milbik (Offra 47’), Tóth K., Bendik (Horváth 41’)

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Milbik 14’, Vasas 18’, 22’, 28’, 49’, 58’, Tóth K. 38’, Magyari 47’, Szilágyi 68’, Gulyás 69’, Varga 71’

Győrősi Péter: Az első percekben ajándékoztunk ellenfelünknek egy gólt, de nem idegeskedtem, tudtam, mi vagyunk a jobb csapat és simán fordítani fogunk. Sorra rúgtuk a gólokat, ha jobban koncentrálunk a kapu előtt, jóval nagyobb is lehetett volna a különbség. Annak külön örülök, hogy sok játékosom is betalált, próbáltam úgy forgatni a csapatot, hogy mindenki előre tudjon menni. Könnyed örömfocival nyertük meg a mérkőzést, gratulálok tanítványaimnak.