A fukuokai úszó világbajnokság szombati versenynapján a DSI Debrecen kiválósága 50 női gyorson állt rajtkőre.

11 futamban 88 úszó állt rajtkőre női 50 gyorson, köztük a DSI Debrecen országos bajnoka, Senánszky Petra. Kókai Dávid tanítványa a tizedik, egyben a második legerősebb futamban indult, ezt mi sem mutatta jobban, hogy az olimpiai bajnok ausztrál Emma McKeon is tagja volt ennek a nyolcasnak.

Világklasszisunk nem a legjobban kapta el a rajtot, végül 25.04-nél megállítva az órát, a 7. helyen csapott célba. Összességében Petra a 17. legjobb időt úszta, ám ez azt jelentette, hogy nem került az elődöntőbe, melytől csak egy hely választotta el. Ha a továbbjutók egyike netán visszalépne, akkor kiválóságunk állhat rajtkőre.

"A mai 50 gyors olyan volt, mint a tavaszi felkészülésünk: jó, de nem az igazi. Sok mindenen fogunk változtatni, ebben nem volt most sokkal több" - fogalmazott Kókai Dávid a verseny után.

Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI