Nyíregyházán és Derecskén lépett pályára az elmúlt héten a DSI Debrecen U16-os kosárlabdacsapata.

Csütörtökön a szabolcsi fővárosba utazott Kozák István legénysége, hogy Tiszavasvári úti Zrínyi Ilona Gimnázium csarnokában összemérje erejét a Nyíregyházi Sportcentrum alakulatával. Az első negyedben beragadtak fiataljaink, mely játékrészt 15 pontos hátránnyal zártak (26-11). A második etapban rendezték a sorokat és sikerült zárkózniuk (11-23), a harmadikban és a negyedikben viszont tovább növelték előnyüket a házigazdák és végül 71-64-es hazai sikerrel végződött a párharc.

Pénteken srácainknak a Derecske Városi Sportcsarnokban volt jelenésük, mely játéknapon a DIFE KK gárdájával csaptak össze. A győzelem az első perctől nem volt kérdéses, az első etapban már megnyugtató előnyre tettek szert a Kozák-tanítványok. A folytatásban tovább nyílt az olló és végül kiütéses, 136-43-as győzelemmel ért véget a mérkőzés.

Nyíregyházi Sportcentrum A – DSI Debrecen U16 A: 71-64 (26-11, 11-23, 14-12, 20-18)

DSI Debrecen: 14/9, Csegény Árpád 8, Kóthay Balázs 7, Vajas László 7, Tóth Bálint 7/3, Nagy Kasztor 6, Takács Máté 6, Szilágyi Bálint 4, Tóth-Sturza Márkó 3/3, Szabó Máté 1, Aradi Félix 1

Kozák István: Ezúttal az eddigiekhez képest túl sok hiba volt a játékunkban védekezésben és támadásban is, így szorossá sikerült tennünk a mérkőzést, de fordítani nem.

DIFE KK – DSI Debrecen U16 A: 43-136 (11-41, 8-34, 14-24, 10-37)

DSI Debrecen: Tóth-Sturza Márkó 32, Vajas László 17, Csegény Árpád 16, Tóth Bálint 14, Ágoston Bence 14, Kincses Boldizsár 12, Kóthay Balázs 12, Szilágyi Bálint 10, Molnár Balázs 4, Varga Roland 3, Tarsoly Andor 2

Kozák István: Fő célnak a letámadó zónavédekezés gyakorlását tűztük ki. Ez nagyrészt jól működött, és látszik az is, hogy hol szükséges még javítanunk rajta. Folytatás március 1-én, hazai pályán a PRÍMA BKG csapata ellen.