A szolnoki Véső úti Sporttelep Atlétikai Központ adott otthont július 15-16. között az U20-as Atlétikai Magyar Bajnokságnak.

Ismét magyar bajnokságra utaztak a DSI Debrecen atlétái, ám ezúttal az U20-as korosztály versengett a mögöttünk hagyott hétvégén. Az országos megmérettetésre ezúttal a szolnoki Véső úti Sporttelep Atlétikai Központban került sor. Már az első napon kiváló eredményekkel örvendeztettek meg minket fiatal atlétáink, hárman is felállhattak a bajnoki dobogóra.

Chrobák Gergő 194 centis új egyéni csúccsal nyerte meg a magasugrást, négy centivel jutott magasabbra, mint a 2. helyezett pécsi Rácz Mátyás és kilenccel a bronzérmes, ferencvárosi színekben induló Karkiss Máténál. Chrobák Gyula tanítványa a 2. napon távolugrásban 6 méter 26 centit teljesített, mely a 7. helyre volt elég. Ebben a számban klubtársa, Török-Kelemen László 6.02-es ugrással tízedikként zárt. Gergő gerelyhajításban is jól teljesített, 53.20-as eredménnyel a 6. helyet szerezte meg.

A nyitó napon még egy debreceni bajnoki cím született, mely Schmiedt Lilla nevéhez fűződik. Suba László tanítványa egy hete a felnőttek között bizonyított, a magyar bajnokságon 5. helyen végzett a 100 gáton. Korosztályában viszont maga mögé utasította a teljes mezőnyt, 14.58-as idővel megnyerve az előfutamot, a döntőben 14.41-nél megállítva az órát, elsőként száguldott át a célvonalon. Lilla másnap 200 síkon is rajthoz állt és 26.15-ös új egyéni rekorddal negyedik lett.

Súlylökésben Tóth Roland utolsó kísérletre 14 méter 37 centit dobott, ezzel megjavította egyéni rekordját és állhatott fel a bajnoki dobogó harmadik fokára.

100 síkon Ablonczy Lili az előfutamból 13.00-ás idővel kvalifikálta magát a döntőbe, majd a fináléban 13.10-est futva a 6. helyen ért célba. Ugyan ezen számban Erdős Viktória futamában ötödik (13.22), míg Szikora Fanni hatodikként (13.63) zárt. Lili szombaton 200 síkon 27.03-as idővel nyolcadikként teljesítette a távot.

Az U20-as magyar bajnokság eredménylistája az alábbi linkre kattintva érhető el: https://atletika.hu/sites/default/files/masz/eredmenyek/2023/1068-u20-atletikai-magyar-bajnoksag-2023-eredmenyek-0716181513.pdf