A DSI Debrecen labdarúgó csapatai négy győzelemmel, egy döntetlennel és egy verséggel zárták a hetet.

U19

Jankovics Sándor alakulata azzal a céllal lépett pályára pénteken, hogy a Mátészalka ellen is megőrzi makulátlan mérlegét. Ezt már a 3. percben tudatosították ellenfelükkel, miután Tasi Attila bevette a kapujukat. Szemre tetszetősen, lendületesen futballoztak fiataljaink és a 13. minutumban Tasi Balázs révén megduplázták előnyüket. A vendégek a durva szabálytalanságoktól sem riadtak vissza, hogy megállítsák csapatunkat, de ez sem mentette meg őket az újabb góltól, a 22. percben Bagi Tamás mattolta a védelmüket, majd hamarosan megduplázta találatai számát. Ezzel el is dőlt a mérkőzés, de még hátra volt egy félidő. Fordulás után sem álltak le a Jankovics-tanítványok, továbbra is nagy elánnal rohamozták a szabolcsi kaput. A nyomást nem is bírták sokáig a kék-fehérek, az 57. percben Tasi Attila is második találatát jegyezhette. A kegyelemdöfést a 65. minutumban Vadon Márton adta meg a Mátészalkának, kialakítva a végeredményt.

MLSZ regionális U19 alap Északkeleti csoport 5. forduló

DSI Debrecen – Mátészalka: 6-0 (4-0)

DSI Debrecen: Szász (Jóga 65’) – Kovács (Szopka 65’), Kalmár (Bácsi 46’), Lengyel (Havasi 46’), Botos (Kapczy 65’), Bagi (Szemán 65’), Vadon, Tasi B., Szabó, Tasi A., Vietorisz (Czakó 88’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Tasi A. 3’, 57’, Tasi B. 13’, Bagi 22’, 35’, Vadon 65’

Jankovics Sándor: Egy kifejezetten durva, már-már alattomosan játszó ellenféllel találkoztunk. Mi betartva a fair play szabályait, eleget tettünk kérésüknek és beleegyeztünk, hogy pénteken legyen a mérkőzés. Erre már a pályára lépéskor is tettek megjegyzéseket. Olyan - általuk becsúszó - szereléseket mutattak be, ami súrolta a cirkuszi produkció határát. Mindezektől függetlenül, már az első játék részben kidomborodott a nagyobb tudásunk és a technikai fölényünk. Tetszetős támadásokat vezettünk, helyzeteinkből négyet értékesítettünk. Játékosaim megsínylették a szabolcsiak durvaságait, négyen is megsérültek. A második félidőben sem álltunk le, újabb gólokat szerezve nyertük meg a mérkőzést. Most jön egy kis pihenő, ápolhatjuk a fiúkat, hogy azután a Gesztely és a Kazincbarcika ellen megerősítsük jelenlegi helyünket.

U17

Bende Tibor legénysége a hét utolsó napján az utolsó előtti helyen álló Mátészalkát fogadta. Az, hogy melyik a jobb csapat, már kezdés után megmutatkozott, fiataljaink birtokolták a labdát, irányították a játékot. A vendégek megszállva tizenhatosuk előterét, csak a védekezésre koncentráltak. Tették ezt sikerrel, mert csapatunk az első félidőben nem tudta bevenni a kapukukat. Szünet után sem változott a játék képe, a mieink domináltak, a szabolcsiak pedig védekeztek. Már-már azt hihették a szalkaiak, elvihetnek Debrecenből egy pontot, de Gulyás Bendegúz a 77. percben ezen álmukat eloszlatta. A 86. minutumban vált biztossá győzelmünk, miután Takács Tamás is megzörgette a hálót. A hosszabbításra is maradt egy találat, ezt pedig Nagy Zsombor jegyezhette.

MLSZ regionális U17 alap Északkeleti csoport 5. forduló

DSI Debrecen – Mátészalka: 3-0 (0-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kalapos (Orsó 66’), Nagy Zs., Keszler (Tarr 85’), Gulyás, Pecséri (Virág 80’), Kiss I. (Kocsis 66’), Tóth Z., Szilágyi (Takács 85’), Pistritu, Máté (Ötvös 85’)

Edző: Bende Tibor

Gólszerzők: Gulyás 77’, Takács 86’, Nagy Zs. 91’

Bende Tibor: Küzdelmes, jó iramú, érdekes mérkőzést játszottunk. Amire egész héten készültünk, bejött. Az ellenfél mélyen, a saját tizenhatosa körül védekezett, kevés támadásukat a kontrákra alapozták. Mi irányítottuk az első félidőt, helyzeteket dolgoztunk ki, mégsem sikerült a hálóba találni. Szünetben nyugtattam a srácokat, érezni lehetett, egyszer feltörjük ezt a masszív védelmet. Közel a nyolcvanadik perchez végre sikerült az első találatot bevinni. Innentől megnyugodott a csapat, és a játék idő végéig rúgtunk még kettőt. Elégedett vagyok a látottakkal, az eredménnyel, gratulálok a fiúknak.

U16

Megszorongatták Selyem Nándor legényei előző héten az éllovast, de a Cigánd végül egy góllal jobbnak bizonyult. Pénteken a másik riválishoz, a Gesztelyhez látogattak fiataljaink. Jól is indult csapatunk számára a mérkőzés, még az első negyedóra letelte előtt Kicsák Bence kétszer villant és kétgólos vezetéshez juttatta övéit. A házigazdák viszont a 17. percben visszajöttek a meccsbe, értékesítve a játékvezető ajándék büntetőjét. A félidő végül döntetlennel zárult, a 33. minutumban már akcióból talált be a Gesztely. A térfélcserét követően ismét a mieinknél volt az előny, az 57. percben Kicsák harmadik találatát jegyezhette. Sajnos nem sikerült megtartani az előnyt, ismét egalizáltak a hazaiak, így a csapatok megosztoztak a pontokon.

MLSZ Regionális U16 Északkelet Alapszakasz 5. forduló

Gesztelyi FC – DSI Debrecen: 3-3 (2-2)

DSI Debrecen: Dán – Lengyel, Fehér, Kicsák, Veres, Salánki (Kuchár 80’), Tóth R., Varga (Nagy A. 51’), Márton, Keczán (Filep 54’), Bodea

Edző: Selyem Nándor

Gólszerzők: Kicsák 12’, 14’, 57’

Selyem Nándor: Idegenben nem rossz eredmény a döntetlen, bennem mégis van hiányérzet. Számtalan helyzetet kidolgoztunk, de sorra ki is hagytuk azokat. A bosszantó az, hogy már kettő nullra vezetünk, amikor a „spori” belenyúlt a meccsbe. Adott egy olyan büntetőt a hazaiaknak, hogy még az asszisztens is megkérdezte tőle miért, de csak a vállát vonogatta. Így kiegyenlített lett az első félidő. Szünet után megint vezetést szeretünk, de nem tudtuk megtartani. Az iksz - ahogy a szakzsargon mondja - igazságos, de mi közelebb álltunk a győzelemhez.

U15

Javítva a miskolci botlást, előző héten visszatért a győztes útra Cseke Bence alakulata. Szombaton viszont az egyik legnehezebb kihívás várt srácainkra, ugyanis az éllovas Tállya-Encs csapatát fogadták. Az már a kezdéskor szembetűnő volt, a vendégek jelentős magassági és súlybéli fölényben vannak és ezt az előnyt ki is használták. Bár csapatunk próbálta ezt a különbséget eltüntetni, sokáig partiban is voltak ellenfelükkel, de már az első félidőben háromgólos hátrányba kerültünk. Fordulás után erőfölényét érvényesítette az éllovas és még négy találattal megtoldotta góljai számát és nyerte meg 7-0-ra a mérkőzést.

MLSZ regionális U15 alap Északkeleti csoport 6. forduló

DSI Debrecen – Tállya-Encs: 0-7 (0-2)

DSI Debrecen: Bíró – Bihari, Dely, Gercsák (Sápi 57’), Tóth B., Lehner, Baranyai, Fekete, Egeresi, Pásztor (Lakatos 57’), Nagy L.

Edző: Cseke Bence

Cseke Bence: Sajnos kijött az a különbség a meccsen, ami már a bemelegítésnél is látszott. A vendégek jobb fizikai állapotban voltak, magassági és súlybeli fölényüket kitűnően érvényesítették. Ez volt a hatodik forduló, nem véletlenül állnak ők a tabella élén, pontvesztés nélkül. Az első húsz percben voltunk partiban, addig jól tartottuk magunkat. Próbáltunk kontrázni, megtartani a labdát, de ma szinte semmi sem sikerült. Azt kell mondanom, hogy a vereségünk ilyen arányban is megérdemelt. A jövő héten mindenképpen javítani szeretnénk, és előrébb lépni a mostani tizenegyedik pozícióból.

U14

Győrösi Péter tanítványai a Hajdúszoboszló ellen szerették volna folytatni jó sorozatukat, mely nem tűnt nehéz feladatnak, ugyanis a fürdővárosiak a táblázat alsó részében tanyáztak. Hamar ki is jött a két csapat közti különbség, a 2. percben Milbik Máté, majd két minutum elteltével Vasas Levente mattolta a kék-fehérek védelmét. Csapatunk irányította a játékot, nyomás alatt volt az ellenfél és a 22. minutumban Milbik tovább nyitotta az ollót. A vendégek is betaláltak, ám a szépséghiba, hogy saját kapujukat vették be a 33. percben. Lényegében már zsebben voltak a pontok, akár meg is elégedhettek volna ezzel az előnnyel fiataljaink, de szünet után sem ültek rá az eredményre. Továbbra is fölényben játszottak, sorra dolgozták ki a helyzeteket, az 56. minutumban pedig ezen lehetőségek egyikét Horváth Tamás értékesítette. A fürdővárosiak szépítettek a mérkőzés hajrájában, de Sebők Nándor a hármas sípszó előtt még feliratkozott a gólszerzők közé, így 7-1 lett a párharc vége.

MLSZ regionális U14 alap Északkeleti "B" csoport 6. forduló

DSI Debrecen – Hajdúszoboszló: 6-1 (4-0)

DSI Debrecen: Kovács-Vitéz (Cseke 41’) – Holhós (Horváth 48’), Vasas, Szilágyi, Gulyás, Magyari, Varga, Milbik, Mráz (Sebők 52’), Csáki, Bendik (Bartók 56’)

Edző: Győrösi Péter

Gólszerzők: Milbik 2’, 22’, Vasas 5’, Kiss M. 33’ (öngól), Horváth 56’, Sebők 79’

Győrösi Péter: Kellemes idő, langyos játék, győzelem. Röviden ennyit tudnék mondani. És tényleg így volt. Biztosan fektettük két vállra a Hajdúszoboszló együttesét. Igazán nem kellett hatalmas iramot diktálniuk a gyerekeknek, akik élvezték a játékot. Ha kicsit több energiát mozgósítanak, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, azonban így sem vagyok elégedetlen. Ez volt a bajnokságban a hatodik forduló, ötöt nyertünk, és csak egyszer hagytuk el vesztesen a pályát. Tizenöt pontunk van, elégedett vagyok. Eddig!

U12

Zsinórban két akadályt is sikerrel vettek Makra Béla gyerekei, akik harmadjára, a Nyíradony ellen is győztesen szerették volna elhagyni a pályát. Ennek szellemében nagy elánnal kezdtek és Kecskés Zalán révén a 2. percben meg is szerezték a vezetést. Hamar megduplázódott az előny, a 7. minutumban Péntek Zsigmond mattolta a vendégek védelmét. Csapatunk tovább rohamozta a kaput és az első negyed végén Orbán Balázs is feliratkozott a gólszerzők közé. A második etapban is fölényben voltak srácaink, mely játékrész Orbán találatával indult, majd Sean Mclean nyitotta tovább az ollót. Nem sokra rá Váradi Szabolcs is bevette a kaput, szünetig pedig Péntek másodjára is megzörgette a hálót. Az utolsó két negyedben a nagy előny birtokában alább hagyott a figyelem, ezt pedig kihasználta a Nyíradony, kettőt faragott hátrányából, de a záró részben Kecskés és Péntek visszaállították a nyolcgólos különbséget.

MLSZ Regionális U12 Északkelet Alapszakasz 4. forduló

DSI Debrecen – Nyíradony: 10-2 (4-0, 4-0, 0-2, 2-0)

DSI Debrecen: Vékony – Hermann, Ó. Nagy, Mclean, Kecskés, Péntek, Orbán, Benedek, Nagy D.

Cserék: Váradi, Molnár, Linzenbold, Balogh

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Kecskés 2’, 66’, Péntek 7’, 33’, 68’, Hermann 16’, Orbán 19’, 23’, Mclean 25’, Váradi 28’

Makra Béla: Kétféle arcunkat mutattuk ezen a délutánon. Az első negyven perc alatt jobban összpontosítottak a gyerekek, meg is lett az eredménye, mert nyolc gólt lőttünk. Korukhoz képest korszerű akciókat, szép támadásokat vezettek. A második részben már kevésbé koncentráltak, talán emiatt is adódott, hogy ezt a részt döntetlennel zártuk. Mindezektől függetlenül elégedett vagyok, három meccsből van három győzelmünk, imponáló gólkülönbséggel.