A Nánási Focisuli XVI. alkalommal szervezte meg a Keleti Régió egyik legszínvonalasabb hazai terem gyermek labdarúgó tornáját.

A hajdúnánási Somorjai László Városi Sportcsarnokban december második hétvégéjén a 2012-es születésű labdarúgók mérték össze tudásukat négy, egyaránt hármas csoportban. A Makra Béla és Koroknay Péter által irányított DSI Debrecen a ,,D” jelű trióba kapott besorolást, ahol a Nyíregyháza Spartacus FC és a Hajdúszoboszló várt csapatunkra. A szabolcsiak ellen koncentrált, fegyelmezett, erőtől duzzadó játékot bemutatva 3-0-ra nyertek ifjú focistáink. A követkető meccsen nem volt velünk Fortuna, a fürdővárosiak kapuja előtt sorra puskázták el a tucatnyi, jobbnál jobb lehetőségeket fiataljaink, és a Hajdúszoboszló gyakorlatilag egyetlen lehetőségét gólra váltotta.

A vereség után a körbeverésben reménykedtünk, ami össze is jött, hiszen a Nyíregyháza 2-1-re verte a Szoboszlót, így a jobb gólkülönbségnek köszönhetően a DSI Debrecen a négy közé jutott. A folytatásban a Balmazújváros következett, amely gyakorlatilag a futsal bajnokságban veretlen nagyhegyesiekre építve lépett pályára. A 15 perces ütközet nem hozott gólt, így jöhetett a büntetőpárbaj, melynek végén a DSI Debrecen örülhetett a fináléba jutásnak.

Az aranycsatában az elődöntőben az Érmihályfalva ellen sima győzelemmel továbbjutó DEAC várt csapatunkra. Edzőink remekül felkészítették játékosainkat a fináléra, a fiúk nagyon motiváltan várták a kezdő sípszót. Helyzetek akadtak itt is ott is, de az eredményjelzőn 0-0 állt a negyedóra végén. Az aranyról ismét a büntetők döntöttek, játékosaink nem hibáztak, míg városi riválisunk egyik hetesét megfogta Sándor Ábel, így a végén a DSI Debrecen emelhette magasba a trófeát.

A tornagyőztes csapat:

Sándor Ábel (kapus) Vékony Milán (kapus) Benedek Barna, Hermann Áron, Kecskés Zalán, Linzenbold Máté, Nagy Dénes, Ó Nagy Ferenc, Váradi Szabolcs

Edzők: Makra Béla és Koroknay Péter

Csapatmunka! Megnyerte a Hajdúvárosok tornáját U11-es labdarúgó csapatunk!