A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétája, Klekner Hanga 430 cm-es teljesítménnyel nyerte a rúdugrás döntőjét a fedett pályás országos bajnokságon.

A BOK-csarnokban zajló Ob nyitónapján kiválóan teljesített Klekner Hanga, aki új egyéni csúccsal (430 cm) végzett az első helyen rúdugrásban, megelőzve az U18-as országos rekordot megdöntő pécsi Garamvölgyi Petrát (410 cm). A bronzéremnek a kereken 4 métert ugró Siskó Zsófia (ARAK UP Akadémia) örülhetett.

A verseny után Klekner Hanga elmondta:,, Zökkenőmentesen sikerült a tizenhat lépésre való átállás, ami sokban hozzájárult a mostani teljesítményemhez. Vártuk, hogy mikor fog kijönni ez az eredmény, mert bennem volt, és ezúttal ezt én is elhittem” – fogalmazott a DSC-SI atlétája.

Fotó: Igaz Bálint